Detské postele

Detské postele sú aktuálne jeden z najdôležitejších typov nábytku, ktoré sa vôbec nachádzajú v detských izbe. Je to samozrejme logické, pretože práve posteľ je miestom, kde aj vaše dieťa trávi najmenej 8 hodín denne. A s tým súvisí to, aby daná posteľ bola skutočne maximálne kvalitné, a maximálne vhodná pre dokonalý detský spánok. Jedine tak aj váš potomok dokáže načerpať veľké množstvo energie, a dokonale si odpočinie, aby mohol druhý deň opäť užívať spokojného detského života. Bez kvalitnej postele ale odpočinok nemusí byť tak dobrý, ako by mal byť, čo sa môže podpísať na podráždenosti, ale aj celkovom vývoji mladého detského organizmu, ktorý odpočívať potrebuje.

sweet-dreams-ii-01-255365-m11

Kvalitné detské postele sú dôležité preto, aby vaše Dine dokázalo nabrať energiu a dobre sa vyvýjať.

 

Prvá posteľ krátko po pôrode

Postele, postieľky, ale aj miesta na spanie idú s každým dieťaťom počas celého jeho života. Tú prvú totiž dostane hneď po narodení. Samozrejme v tomto smere nejde nutne o plnohodnotnú detská posteľ. Sú to skôr prvé detské postieľky, ktoré môžu byť vzhľadom k veľkosti bábätiek skutočne veľmi malé, čo samozrejme nie je žiadnym problémom. Čo by ale také detské postieľky  mali spĺňať, to je rozhodne bezpečia. S ním súvisí treba riziko pádu, čomu zamedzí bočné zábrany, a to vyrobené napríklad z dreva, alebo aj z kvalitnej pružnej sieťoviny.

Keď už detské postieľky prestanú stačiť

Akonáhle začne vaše dieťa danej zábrany preliezať, a dokonca sa mu to podarí, je to pre vás signálom, že už je natoľko veľké, že by ste mali myslieť na posteľ bežnú. Samozrejme ako sa v sortimente, ktorý detské postele ponúkajú, zorientujete, môže to pár dní alebo pár týždňov trvať. Je totiž nutné vždy vybrať tú najlepšiu, ktorá bude vášmu potomkovi plne vyhovovať. V danom sortimente potom hrá hlavnú úlohu hlavne materiál, z ktorého je vyrobená.

Do sekcie tých levějších spadajú rozhodne detské postele vyrobené z laminátu. Samozrejme oproti tvrdému drevu sa jedná o menej odolný materiál, ale to rozhodne neznamená, že by daná posteľ bola akokoľvek nekvalitné. Z hľadiska väčšej kvality ale rozhodne vynikajú postele z masívu. Tie sú vyrobené priamo z jednotlivých kusov pevného dreva, a to od smrekového, po najpevnejší bukové. Takéto posteľ je istotou, že plne znesie aj to najnáročnejšie používanie.

Dĺžka postele je s ohľadom, na výber veľmi dôležitá

Čo je ale tiež veľmi dôležité, to je hlavne dĺžka samotnej postele. V súvislosti s tým je potrebné myslieť na to, že vaše dieťa sa bude nasledovn roky stále vyvíjať, čo povedie k jeho pomerne rýchlemu rastu. Aj preto je potrebné voliť posteľ so značnou rezervou, a to hlavne preto, aby mohla slúžiť skutočne niekoľko rokov. Bežné detské postele potom v tomto smere začínajú na dĺžkach okolo 150 centimetrov, ale môžu končiť aj na dvojmetrovej dĺžke. Logicky by pri výbere malo hrať úlohu aj to, ako vysokí ste vy, pretože podľa toho sa dá očakávať, nakoľko sa váš syn alebo dcéra tiež vytiahne.

Posteľ ako skvelá dekorácia

Rozhodne to ale nie sú len bežné modely, ktoré by v súčasnej dobe ovládali trh. Ak je niečo, čo v danom svete detských postelí skutočne uchváti, potom to sú varianty spojené s netradičným, ale zároveň dokonale zaujímavým vzhľadom. V tomto ohľade nebudeme napínať a prezradíme, že pre malé slečny sú ideálne postele pripomínajúce lôžka princezny, napríklad doplnené io motívmi rôznych rozprávkových postáv. Pre chlapcov je dokonalou voľbou posteľ, ktorá má tvar pretekárskeho auta. Z hľadiska zaujímavého prevedení sa jedná o varianty, ktoré vášmu dieťaťu môžu urobiť skutočnú radosť, a už nikdy ich nebudete prehovárať k tomu, aby išli skutočne spať. Často totiž pôjdu dobrovoľne.

Ten správny výber znamená aj dôraz na využitie priestoru

Čo môže byť v súvislosti s posteľami nočnou morou každého rodiča, to je spoločný izbu dvoch potomkov. Zvlášť potom v malom byte. V danom smere ale nie je dôvod báť sa akýchkoľvek problémov, pretože detské postele prichádzajú is variantom tých poschodových. Ty dnes, ale aj v minulosti neboli ničím výnimočným, a tak sa stávali a stávajú neoddeliteľnou súčasťou práve takýchto izieb. Dokonale totiž dokážu využiť priestor na to, aby sa na rovnakej ploche vyspali dve deti. A to úplne pohodlne, a samozrejme aj bezpečne.

V súvislosti s priestorom ale môžu byť postele pre deti podobné tým dospelým, a to hlavne z hľadiska využitia úložných priestorov. Priestor pod posteľou býva totiž často nevyužitý, a tak možnosť vysúvacieho prvku je určite dobrou voľbou. Zvlášť teda pre dieťa, ktoré má desiatky hračiek, a tak ich môže práve sem pohodlne upratať tak, aby tak kazili celkový inak dokonalý ráz detskej izby. Zvlášť, keď ako rodič kladiete dôraz na upratovanie.

Bezpečnosť je ďalším dôležitým kritériom

V súvislosti s ponukou nášho trhu sa určite stretnete ako s variantmi, ktoré majú bezpečnostné zábradlie, ale aj s takými, ktoré ho nemajú. Kým u dvojposchodových postelí a horných paland je priam nevyhnutné, u bežnej postele tak nutné byť nemusí. Skôr záleží na tom, ako bude zvyknuté vaše dieťa a či usúdite, že dané zábradlie už nepotrebuje. V mnohých prípadoch ale môže byť aj priamo odnímateľné, a tak sú dané starosti zbytočné. Akonáhle príde zbytočné aj vám, pôjde preč, a posteľ bude vášmu potomkovi stále slúžiť aj naďalej.

Až vaše dieťa vyrastie …

A kedy éra detských postelí končí? Predovšetkým vo chvíli, kedy váš potomok vyrastie, začnú mu prvé školské roky, alebo sám začne pociťovať, že by sa jeho izba mala zmeniť a posteľ v tvare auta už nie je tým, čo by vyhľadával. U niekoho príde toto obdobie skôr, u niekoho neskôr, ale čo je isté, to je fakt, že príde u každého dieťaťa. A v tú chvíľu príde doma, kedy sa bežné postele stanú minulosťou.